Jakie kafelki wybrać na taras?

Taras jest miejscem szczególnym w każdym domu. Często używany w czasie lata, gdzie skupia całe życie towarzyskie rodziny, a w zimie praktycznie zapomniany, często pokryty grubą warstwą śniegu. Takie szerokie rozgraniczenie używalności, a także środowiska, w którym taras istnieje, powoduje, że wybranie odpowiedniego rodzaju płytek ceramicznych pokrywających podłogę tarasu jest jednym z najtrudniejszych zadań w trakcie dobierania materiałów budowlanych podczas budowy lub remontu domu.

Co jest ważne w płytkach tarasowych?

Taras jest miejscem, które musi mierzyć się zarówno z ogromnym nasłonecznieniem, jak i wysokimi temperaturami, a także z wysokim mrozem, opadami deszczu, śniegiem i lodem. Powoduje to, że zwykłe płytki ceramiczne takie jak glazura i terakota nie mogą być na nim użyte, ponieważ bardzo szybko doznałyby one zniszczenia. Płytka tarasowa musi być niezwykle wytrzymała w wielu zakresach, temperatury, wilgoci itd.

Co zatem wybrać?

Płytki podłogowe Appiani na taras jak wiadomo, muszą być niezwykle wytrzymałe. A jeśli chodzi o płytki ceramiczne, to tylko jeden ich rodzaj spełnia takie wymagania i jest to oczywiście gres. Bardzo ważne jednak w wyborze gresu jest to, aby pamiętać o tym, żeby wybrać jego wersję zewnętrzną. Chodzi tu głównie o fakt, aby była ona wyposażona w powłokę przeciw poślizgową, ponieważ na tarasie, czyli przestrzeni odkrytej, bardzo łatwo jest o wilgoć na powierzchni płytki, która może powodować, że stanie się ona bardzo śliska, a co za tym idzie, niezwykle niebezpieczna.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

  • Restauracyjna podróż w czasie

    Restauracyjna podróż w czasie

    Wiele restauracji jakie działają na naszym rynku zniechęca wystrojem, mimo doskonałej kuchni, klienci niechętnie zjawiają się w ich progach. Często niestety zapominamy że goście dany lokal oceniają po pierwszym wyglądzie, wystroju który ma zachęcać do zapoznania się z możliwościami jakie zostają nam dane. Wielką popularnością obecnie cieszą się restauracje łączące nowoczesność z pewnymi cechami retro, …Read More »